کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

اطلاعاتی که هر داوطلب کنکور باید برای ثبت نام کنکور بداند
سلام به شما دوستان افبایی عزیز ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ از روز گذشته آغاز شده و داوطلبان تا هشتم بهمن‌ماه برای ثبت‌نام مهلت دارند.

به گزارش فارس، ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ از روز گذشته آغاز شده و داوطلبان تا هشتم بهمن‌ماه می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند.

هر داوطلب برای شرکت در کنکور باید اقداماتی را انجام دهد.

 1. مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱) در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷
 2. خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور‌
 3. مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها

  داوطلبانی که درباره اطلاعات سوابق تحصیلی با مشکل مواجه شوند(عدم مشاهده سوابق تحصیلی و یا مغایرت در اطلاعات سوابق تحصیلی) لازم است به سایت آموزش و پرورش به نشانی dipcode.medu.ir مراجعه کنند.

  کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۶ با عنوان رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ اخذ کرده‌اند باید دریافت شود.

  دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ باید کد سوابق تحصیلی را دریافت کند و دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی امسال که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۹۷ فارغ‌التحصیل می‌شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون تاریخ ۲۸ خردادماه مراجعه کنند.

 4. ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر

  داوطلبان تا هشتم بهمن‌ماه می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند.

 5. پرینت کارت‌ شرکت در‌ آزمون، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور‌ بر اساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای شماره یک.

  چهارم تا ششم تیرماه سال ۹۷ زمان دریافت کارت آزمون سراسری است و داوطلبان در این مهلت می‌توانند برای دریافت کارت اقدام کنند.

 6. حاضر شدن در محل‌ و حوزه‌ امتحانی تعیین‌ شده در کارت شرکت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالات.