کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

نحوه ی جمع بندی زبان انگلیسی
سلام دوستان آفبایی ، طاعات و عباداتتون مورد قبول درگاه حق.
امیدواریم که در این فرصت های  پایانی ، به مراتب بیشتر و با تلاشی مضاعف به مطالعه ی دروس و جمع بندی مطالبی که از قبل مطالعه کردید بپردازید.
در این مقاله  می خواهیم کمی در مورد درس مهم وبسیار تاثیر گذار زبان انگلیسی صحبت کنیم.
بچه ها زبان انگلیسی درسی راحت ولی در عین حال پر از نکته و مطلبه! به طور مثال زمان خواندن بخش درسنامه شاید مشکلی نداشته باشید و پیش خودتون بگید این که راحته و  سریع عبور کنید ولی چون دارید برای کنکور خودتون رو آماده می کنید ، به سراغ درس ها و مطالب  دیگری می روید و کلا درس زبان رو فراموش می کنید . بهتر است که با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا یک سری نکات رو بررسی کنیم.
 مبحث لغات یکی از مهمترین مواردی است که خیلی از شما داوطلبان رو به چالش مواجه می کند.
بچه ها بهترین روش برای بخاطر سپردن لغات مرور مرتب و منظم و دوباره خوانی هر روز لغات است و بر خلاف تصور شما ، تست زدن زیاد در زمینه لغات آنچنان کارآمد نیست! چون سؤالاتی که از لغات در کنکور مطرح می شود تیپ بندی و تکنیک خاصی نداره , پس به جای تست زدن زیاد در مبحث لغات ، هر روز زمان مشخصی رو به خواندن و مرور لغات درس زبان اختصاص بدید ، خواهید دید که میزان تسلطتون در این زمان کوتاه باقیمانده تا کنکور چقدر افزایش خواهد یافت.
مطلب بعدی در مورد گرامر است,بچه ها گرامر برعکس لغات نیاز به تست زدن زیاد دارد. چون برای حل تست ها ،  رو خواندن درسنامه ی گرامر به هیچ کافی نیست و قطعا باید با نحوه ی سؤالات تستی این مبحث آشنا بشید.
اگر به دنبال کسب درصد بالا در درس زبان انگلیسی در کنکور هستید ,پیشنهاد می کنیم بعد از مدتی که لغات رو چندین بار مرور کردید، هر روز علاوه بر زمانی که برای مطالعه ی  لغات اختصاص داده بودید، روزی چند تست متن هم بزنید ، مطمئن باشید سرعت شما در خواندن متن ها بیشتر خواهد شد و همچنین سطح درک مطلبتون ارتقاء پیدا می کند.
مطلب بعدی اینکه داوطلبانی هستند که قبلاً به  کلاس زبان رفتتند، بچه ها  واقعاً داستان  کنکور با همه چیز متفاوت است و در مدت زمان کم باقیمانده تا کنکور اصلاً نباید راجع به مباحث لغات یا گرامر یا هر قسمت دیگه ازاین درس مغرور بشید و بگین من که کلاس رفتم این مباحث و مطالب که کاری نداره! و وقت کمتری بذارید حتی اگه دایره لغات قوی دارید.
مورد آخر اینکه توصیه ی ما به  کسانی که مطالعه ی درس زبان رو در طول دوره ی قبل از کنکور کنار گذاشته بودند این است که، همین مراحلی که بالاتر گفته شد رو انجام بدین با این تفاوت که باید هر روز وقت بیشتری رو برای این درس اختصاص دهید. یادتان باشد که کلید موفقیت در مقابل مطالبی که زود از حافظه می روند و یا به اصلاح فرار هستند ، تکرار آنها است .