کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

نحوه ی جمع بندی درس شیمی
سلامی به گرمای تابستان به شما آفبایی های عزیز

می خواهیم در مورد  یکی از درس های بسیار بسیار مهم وتاثیر گذار در کنکور صحبت کنیم که در کنکور های چند ساله گذشته  سطح سوالات مطرح شده از این درس در کنکور هم بالاتر رفته و به قولی سخت تر شده است و اون درسی نیست  به جز درس شیمی.

بچه ها اگر در کنکورهای سال های اخیر سوالات درس شیمی رو بررسی کرده باشید، سریعا متوجه مطرح شدن سوال های شمارشی، مسئله های سخت، سوال های وقت گیر و در کل سخت شدن سطح تست ها شده اید که طبیعتا به کاهش میزان درصد داوطلبان در این درس منجر شده است!

اما اصلا جای استرس و نگرانی نیست, شما می توانید حتی درس شیمی رو به نقطه قوت خودتون تبدیل کنید ،ممکن است بپرسید چطوری این امکان پذیر می شود؟ ما به شما آفبایی های عزیز پاسخ می دهیم

بچه ها ، کلا درس شیمی برای کنکور شامل 2 بخش است:

بخش اول حفظ کردنی و خواندنی  است که باید  مطالب رو با مرور های پی در پی و مرتب در ذهن خود تثبیت کنید.

بخش دوم مسائل درس شیمی است که این مورد هم باید مستمر و با برنامه  مرور شود، اما با حل تست های زیاد و مکرر. بچه ها توجه کنید مسائل و راه حل ها خواندنی و حفظ کردنی نیست باید دست به قلم بشید ! این نکته ی بسیار مهم رو به یاد داشته باشید که همانطور که اطلاع دارید در دفترچه سوالات کنکور درس شیمی آخرین درس قرار گرفته است, یعنی زمانی شما به تست های این درس پاسخ می دهید که ذهنتان خسته شده است! کلی سوال های عمومی و اختصاصی مثل ریاضیات و فیزیک را حل کردید. پس معلومه که مغز اون کیفیت و کارایی اولیه رو نداره!

به همین خاطر است که ما می گیم۱ تا ۱.۵ ساعت آخر کنکور، بازی، بازیِ دسته, نه بازیِ ذهن.

این یعنی چی؟ یعنی شما باید اینقدر خوب درس رو تکرار کرده باشید و تست کار کرده باشید که وقتی به اون زمان کنکور رسیدید ، بتونید با ضریب دقت بالا و سرعت لازم سوال ها رو حل کنید.

مثلاً واکنش های استوکیومتری که زیادن و باید حفظ باشید , خب , لازم نیست اصلاً اونا رو مدام بخونید و طوطی وار حفظ کنید!

با تست زدن به صورت مکرر اونقدر با واکنش ها و روش حل تیپ های مختلف تست آشنا می شوید که خود جوش در ذهنتون تثبیت حک خواهد شد.

کلام آخر ... تسلط بالاتر مساوی است با سرعت بیشتر همراه با دقت بیشتر و ضریب خطای کمتر.

دوستان عزیز حتما حواستون رو جمع کنید! به طور حتم سر جلسه کنکور روی خیلیا فشار و استرس وجود خواهد داشت! و کار شما در این فرصت های باقیمانده تا کنکور باید فقط و فقط کسب تسلط بالا و ارائه ی هرچه بهتر آموخته هاتون در روز آزمون باشد.

 

موفق و پیروز باشید