کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

نحوه ی جمع بندی عربی
سلام به همه ی کنکوری های عزیز

بچه ها می رسیم به یکی از درس های عمومی که میانگین درصدی که در کنکور توسط داوطلبان زده شده، بعد از درس ادبیات فارسی، پایین ترین درصد را به خود اختصاص داده است.

احتمالا از نظر خیلی از داوطلبان کنکور، درس عربی ,درسی سخت و به اصطلاح نچسب باشه! اما توجه داشته باشید که این درس می تواند برای شما بسیار ترازده محسوب شود.

ما(کانون مشاورین آفبا) در این مدت زمان باقی مانده تا کنکور سعی داریم با گفتن  چندین نکته ی کارآمد و مهم شما رو در جمع بندی درس عربی یاری کنیم.

بچه ها برای جمع بندی درس عربی خیلی بهتر است که ابتدا ترجمه ها را بطور کاملا خوب یاد بگیرید و تسلط پیدا کنید. (در دفترچه سوالات کنکور از 25 سوالی که برای درس عربی اختصاص داده شده 8 سوال ترجمه است).

پس از تسلط کامل به مباحث ترجمه به سراغ قواعد بروید و بطور کامل دستور و قواعد را مرور کنید(خلاصه نویسی ها و فلش کارت هایی که از قبل تهیه کردید در این زمان به شدت  شما را از لحاظ زمانی جلو خواهند انداخت). بعد از مطالعه و مرور زمان آن می رسد که به تست زنی های مستمر بپردازید.

دوستان بهترین تست ها برای تمرین و تسلط بهتر شما, تست های کنکورچند سال اخیر است.به این صورت که با زمان بندی مناسب هر مرتبه یک آزمون عربی بزنید و آن را بطور کامل تحلیل و بررسی کنید. اگر هنگام آزمون دادن متوجه شدید که در مبحثی (مثلاً بحث منادی) مشکل دارید، یک بار دیگر آن را با دقت مرور کنید از این طریق بعد از مدتی افزایش تسلط و سرعت عمل و دقت خود را مشاهده می کنید.

توصیه ی ما به عزیزان رشته ی انسانی که درس عربی تخصصی هم دارند این است که، هر چقدر تست و آزمون بیشتری در دوران جمع بندی کار کنند، قطعاً موفق تر خواهند شد.