کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

معجزه در ماه پایانی

معجزه در ماه پایانی
سلام دوستان عزیز و پر تلاش آفبایی
کمتر از یک ماه به کنکور سراسری مانده است و بچه های کنکوری در این بازه زمانی به 3 دسته تقسیم می شوند ، گروه اول کسانی که تا به الان خیلی خوب درس خوانده اند و از شرایط موجود رضایت کامل دارند.
گروه دوم ، داوطلبانی که تا به امروز تلاش کرده اند ولی نه در حد ایده آل و در حال حاضر خیلی از سطح علمی خود راضی نیستند و اما گروه آخر شامل بچه هایی است که تازه الان بخودشون آمده اند و با انبوهی از مطالب انباشته شده و صدها راه نرفته مواجه اند و به هیچ وجه با وضعیت امروز خود کنار نمی آیند.
توصیه های این نوشتار فارغ از اینکه شما در کدام  یک از گروه های سه گانه با لا رده بندی می شوید می تواند برای شما بسیار مفید و کار گشا باشد.
توصیه  1: ساعاتی از جنس طلا
به این مطلب ایمان داشته باشید که هر روز در ماه پایانی ، چندین برابر روز های عادی طول سال برای شما مفید می باشد ، بنابراین به هیچ وجه حتی نسبت به سپری شدن غیر مفید ساعات خود در این روزهای طلایی سهل انگاری نکنید.
توصیه  2: شتاب زدگی ممنوع!
حتی اگر در دسته سوم قرار دارید و تا الان مطالعه خوبی نداشته اید به جای مطالعه شتاب زده و سرسری سعی در استفاده بهینه از مطالعه مطالب انتخابی داشته باشید و این شعار را همیشه سرلوحه خود قرار دهید که خواندن و فهمیدن دقیق 3 سرفصل به مراتب نتیجه بهتری از مطالعه کم عمق و شتابان 10 سرفصل خواهد داشت.
توصیه 3: هوشمندانه بخوانید!
در روزهای پایانی مطالعه هدفمند و هوشمندانه بیش از هر زمان دیگری به کار شما خواهد آمد ، (مخصوصا بچه های گروه های دوم و سوم )  بنابراین حتما با زیرکی تمام ، نقاط  قوت خود  را شناسایی و دقیقا مشخص کنید که توانایی پاسخگویی به چه سوالاتی را دارید و روز آزمون دقیقا به دنبال همان سوالات بگردید .
توصیه 4: حتما در آزمون های آزمایشی جامع شرکت کنید.
با هر سطح علمی و هر میزان رضایت از وضعیت موجود ، حتما حتما در آزمون های آزمایشی جامع شرکت کنید. (حتی اگر صلاح می دانید که کارنامه آزمون آزمایشی خودتان را نگیرید !) و سعی کنید حرفه ای آزمون دادن را تمرین کنید و اجاره ندهید هیچ سوالی که سواد پاسخگویی به آن را دارید از زیردستتان در برود.
توصیه 5: حداقل کنکورهای سراسری 5 سال گذشته را پاسخ دهید و خوب خوب آنالیز کنید.
بی تردید شبیه ترین سوالات به کنکور سراسری 1397،سوالات استاندارد کنکورهای سراسری سال های اخیر خواهد بود،  بنابراین عاقلانه ترین انتخاب در این روزهای پایانی ،مرور هدفمند این گنجینه رایگان است که به راحتی در اختیار شما قراردارد .
توصیه پایانی : به هیچ عنوان به افکار مزاحم اجازه ندهید کنترل شما را در اختیار بگیرند، احساس آشفتگی ، احساس فراموشی همه مطالب ، احساس پشیمانی از فرصت های از دست رفته ، ترس از اتفاقات و اما و اگرهای مختلفی که به ذهن خطور میکند و .... احساسات رایجی است که در این بازه زمانی به سراغ درصد زیادی از بچه ها می آید،  بنابراین به جای توجه به این افکار و احساسات باز دارنده با توکل به خدا و مصمم گام های تاثیر گذار پایانی را به سوی موفقیت بردارید.

                                                     آرزومند بهروزی شما                     

                                                               علی رضوانی